پنج مثال موفق از تبلیغات پارتیزانی در کسب‌ و کار 

 

۱- پروژه جادوگر بلر The Blair Witch Project

پروژه جادوگر بلر، فیلمی ترسناک، محصول سال ۱۹۹۹ و به کارگردانی دانیل مایریک و ادواردو سانچز است. داستان فیلم روایت سه دوست مستندساز است که در سال ۱۹۹۴ در نواحی بورکیتسویل، مریلند به دنبال تهیه فیلمی مستند، درباره یک افسانه محلی به نام “جادوگر بلر” هستند.
کسانی که آنجا زندگی می‌کنند، می‌گویند دیگر هیچ اثری از آن‌ها دیده نشده و فقط ردپاهایی از آن‎ها به ‌جامانده است. یک سال بعد از مفقود شدن آنان، فیلم مستندی از آنان کشف می‌شود که نشان می‌دهد این دانشجویان در مدت ۵ روز از حوادث وحشتناکی فیلم‌برداری نموده‌اند.

این فیلم، موفقیتی باورنکردنی در بین اکثر رسانه‌ها و عموم مردم کسب کرد، به‌طوری‌که به‌عنوان یکی از موفق‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما شناخته می‌شود.
بودجه تولید این فیلم ۷۵۰ هزاردلار بود و بر اساس گزارش CNN کل بودجه تبلیغاتی آن ۵۰ هزار دلار بوده است، اما فروشی در حدود ۲۵۰ میلیون دلار داشته است!

اما سوال اساسی این است که این مساله با این میزان بودجه بازاریابی و تبلیغات، چطور ممکن است؟

 

۲۳

 

در آن سال‌ها نه شبکه اجتماعی بود، نه یوتیوب و نه تلفن هوشمند، پس چگونه یک فیلم با سازندگانی غیرحرفه‌ای و با بودجه اندک تبلیغاتی، آن هم در بازار آمریکا (در یک حد شوخی)، توانست به چنین موفقیتی دست پیدا نماید؟

سازندگان این فیلم از تبلیغات پارتیزانی (چریکی) بهره بردند.

ازآنجایی‌که عده زیادی از مردم به هیولا و اسمشو نبر، اعتقاددارند، ۴ ماه پیش از پایان تولید فیلم (اپریل ۱۹۹۸)، از طریق ایجاد یک کمپین تبلیغاتی اینترنتی، با انتشار یک‌تکه فیلم در یک وب‌سایت و پخش یک شایعه، به مردم القا شد که یک اتفاق واقعی رخ‌ داده و فیلمی به دست پلیس رسیده است.

فشار تقاضا مردم برای دیدن این فیلم مستند بالا گرفت و فیلمی که هنوز تولید نشده بود، در نوامبر ۱۹۹۸ به حضور در جشنواره فیلم ساندنس پذیرفته ‌شده بود.

این فیلم طرفداران بسیاری داشت که هنوز فیلم را ندیده بودند. دی‌وی‌دی این فیلم نیز در دسامبر سال ۱۹۹۹ منتشر شد.

۲- سرپناه‌های موقت پزشکان جهان (Medecins du Monde) برای بی‌سرپناهان

 

%da%86%d8%a7%d8%af%d8%b1

 

هنگامی‌که سازمان Medecins du Monde تصمیم به اطلاع‌رسانی در مورد تعداد فراوان بی‌سرپناهان پاریس داشت، به‌جای دریافت پول از مردم و یا اجاره بیلبورد و سایر کارهای سنتی مؤسسات حمایتی، از بازاریابی چریکی بهره بردند.

بدین صورت که تعداد زیادی چادر بین بی‌سرپناهان توزیع نمود.

هر روز عصر تعداد بسیار زیادی چادر در پاریس برپا می‌شد، به طوریکه منظره توریستی شهر بسیار تغییر نموده بود. این زنگ ‌خطری برای دولت بود تا فورا میلیون‌ها یورو به تأسیس سرپناه موقت برای این افراد اختصاص دهد.

 

۳- کمپین مک دونالدز :

بجای پرداخت نقدی، عشق بورزید

مک دونالدز در سال‌های اخیر ساختار کمپین‌های بازاریابی خود را تغییر داده و این دگرگونی باعث بالا رفتن میزان اثربخشی کمپین مک دونالدز در حوزه بازاریابی شده است.
در سال گذشته مک‌دونالدز، کمپین تبلیغاتی اصلی خود را با نام “من عشق می‌ورزم”، با چند زیر کمپین شروع کرد و در سال ۲۰۱۴ هم نمونه‌هایی از آن را شاهد بودیم.

در این کمپین از مشتریانی که سفارش سیب‌زمینی سرخ کرده می‌دادند، به‌صورت اتفاقی خواسته می‌شد تا با مادرشان تماس بگیرند و بگویند که دوستش دارند، فرزند یا خانواده خود را در آغوش بگیرند و به دیگران عشق بورزند.
افرادی که این‌کار را انجام می‌دادند، هزینه‌ای بابت سفارش خود پرداخت نمی کردند.

 

%d8%a2%d8%ba%d9%88%d8%b4

 

کمپین مک دونالدز

۴- نام سنگ، کاغذ و قیچی

مشتریان در هنگام سفارش غذا به پیشنهاد مسلول صندوق با وی سنگ، کاغذ، قیچی بازی می‌کردند و در صورت برنده شدن در بازی، سفارش خود را رایگان دریافت می‌کردند.

 

%d9%be4

 

۵_ کمپین چریکی نسکافه در کرواسی با هزار ماگ قرمز

برند نسکافه Nescafe از شرکت نسله، در یک کمپین تبلیغاتی گسترده در حوزه برندینگ اقدام به برگزاری یک برنامه بازاریابی چریکی کرد.

در این کمپین نسکافه Nescafe از دو فضای مجازی و محیطی استفاده کرد.
شرکت نستله با قرار دادن ۱۰۰۰ عدد ماگ قرمز رنگ معروف نسکافه در طول مسیر عابرین پیاده در مناطق مختلف و قفل کردن آنها به نرده‌ها و صندلی‌ها توجه عابرین را به خود جلب کرد.
این ماگ ها متعلق به عابرین بودند و می‌توانستند آنها را در اختیار بگیرند، اما این ماگ‌ها قفل چهار رقمی داشتند!

 

%d9%be6

اینجاست که شبکه‌های اجتماعی به کمک یک کمپین چریکی محیطی ‌آمدند. عابرینی که در نزدیکی ماگ‌ها بودند با مراجعه به صفحه نسکافه در فیسبوک و وارد کردن آدرس دقیق ماگ، رمز قفل ماگ را دریافت می‌کردند.

 

%d9%be7

در نهایت عابرین پس از باز کردن قفل و در اختیار گرفتن ماگ قرمز نسکافه می‌توانستند با مراجعه به اولین دکه نستله ( نسکافه)، نوشیدنی گرم و رایگان دریافت کنند. البته اینجا تنها یک نوشیدنی دریافت نمی‌کنند، بلکه یک ماگ دیگر هم دریافت می‌کنند تا با یک نفر دیگر از نسکافه خوردن لذت ببرند.
%d9%86%d8%b3%da%a9%d8%a7